Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

24 lutego 2021 Wyłącz przez Arek

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie chętnie wybierane przez przedsiębiorców. Niestety, zdarza się, że nie może ona być stosowana. Wówczas obowiązkowe staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który postanowili przekształcić prowadzoną przez siebie działalność w spółkę prawa handlowego. Tyczy się to również spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto są wyższe niż wartość dwóch milionów Euro (oczywiście w przeliczeniu na złotówki), także zachodzi obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz prowadzić pełną księgowość? Znajdź rozwiązanie dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Co brać pod uwagę, wybierając biuro księgowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, do którego warto skierować swoje kroki, jeśli chcemy rozliczyć PIT czy zlecić prowadzenie księgowości w firmie. Na rynku działa aktualnie wiele biur rachunkowych , których jakość świadczonych usług jest naprawdę różna. Co brać pod uwagę, chcąc wybrać naprawdę solidne biuro rachunkowe?

Z pewnością warto kierować się opiniami, jakie biuro zbiera wśród klientów. Warto popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, z pomocą przychodzi Internet. Na rozmaitych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada potrzebne licencje. Przed podpisaniem umowy warto też zapytać o kwalifikacje osób, które bezpośrednio będą zajmować się daną sprawą.