Nie tylko worki foliowe – co jeszcze produkuje się z folii HDPE i LDPE?

Nie tylko worki foliowe – co jeszcze produkuje się z folii HDPE i LDPE?

2 maja 2021 Wyłącz przez Arek

Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które doskonale sobie radzą w licznych gałęziach życia i gospodarki. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju konkretnego produktu oraz jego zastosowań. Warto wytłumaczyć, jakimi cechami wykazują się oba te rodzaje folii i gdzie jeszcze, poza workami foliowymi, znajdują zastosowanie. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Polietylen – do czego jest wykorzystywany i czym się charakteryzuje?

Folia HDPE oraz foli LDPE są robione z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Warto pamiętać, że z polietylenu wykonuje się nie tylko worki foliowe. Warto wspomnieć również o takich rzeczach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz wiele, wiele innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie codziennego funkcjonowania.

Chciałbyś wiedzieć, gdzie kupić worki foliowe i foliopaki? Sprawć ofertę producenta http://www.foldruk.net/ 

Czym różnią się folie HDPE i LDPE?

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że warto także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie wyjaśnić, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Nade wszystko dzieli się je jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.