Co wziąć pod uwagę podczas kupowania samochodu z salonu dealerskiego na raty?

Co wziąć pod uwagę podczas kupowania samochodu z salonu dealerskiego na raty?

1 listopada 2021 Wyłączono przez Arek

Kupno dobrego samochodu wiąże się z dużym wydatkiem. Niewiele osób może sobie na niego pozwolić. Z tych powodów coraz popularniejsza staje się prowadzona przez salony dealerskie sprzedaż ratalna. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Jak działa sprzedaż ratalna samochodów w komisach? O czym zdecydowanie dobrze jest na ten temat pamiętać? Dlaczego to jedno z lepszych rozwiązań?

Jak wziąć samochód z komisu na raty?

Pojazd na raty jest świetną alternatywą dla kupna auta za gotówkę. Co więcej, jest to rozwiązanie dostępne praktycznie dla każdego. Wystarczy przejść przez proces weryfikacji, aby zostało przyznane finansowanie. Wiele salonów dealerskich prowadzi współpracę z placówkami bankowymi, dzięki czemu można bezpośrednio do nich dostarczyć wszelkie dokumenty.

Aby kupić samochód, konieczne jest znalezienie dobrego modelu i najlepszej oferty. Kolejnym krokiem jest złożenie wszystkich wymaganych dokumentów. Później wystarczy już tylko otrzymać kredyt samochodowy, odebrać kartę pojazdu oraz fakturę. Nim samochód zostanie wydany niezbędne jest też zarejestrowanie pojazdu, odebranie. Gdy pojazd będzie miał wykupione ubezpieczenie można w końcu wyjechać z salonu.

Czy zakup pojazdu na raty w komisie to najlepsze rozwiązanie?

Samochód na raty w komisie to korzystne wyjście, ponieważ dzięki niemu nie ma potrzeby jednorazowego wydania dużej kwoty co zazwyczaj mocno nadwyręża budżet. Dodatkowo można zdecydować się na dowolny model auta – dostępne są zarówno nowe, jak i używane samochody. Decydując się na kredyt samochodowy dokumenty można dostarczyć bezpośrednio do salonu dealerskiego i nie trzeba udawać się do banku.

Jak znaleźć odpowiedni komis?

Żeby znaleźć najlepsze pojazdy i skorzystać z najlepszych warunków, warto wcześniej poszukać odpowiedniego salonu dealerskiego. Zdecydowanie ułatwi on otrzymanie kredytu oraz dopasuje najkorzystniejszą ofertę, bez względu na zdolność kredytową – wystarczy mieć jedynie stałe źródło dochodu. Obecnie bardzo chętnie wybierana jest firma PRESTIGE ubezpieczenia – auto z komisu na raty, która zapewnia ograniczone do minimum formalności i czytelną umowę. Warto spojrzeć też na wieloletnią obecność w branży oraz liczbę dobrych opinii.