Czy ciężarówka na gaz jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak, to czy dla każdego?

Czy ciężarówka na gaz jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak, to czy dla każdego?

19 kwietnia 2021 Wyłączone przez Arek

Każdy kierowca TIR-a doskonale zdaje sobie sprawę, że spalanie tego rodzaju pojazdu jest niezwykle pokaźne. W związku z tym firma musi pokrywać abstrakcyjnie kosztowne rachunki za paliwo. Warto zatem rozważyć, czy ciężarówka na gaz zapewni duże korzyści i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma informacjami na ten temat.

Gaz do diesla – czy jest to możliwe? Jaki wybrać

Na sam początek należałoby wyjaśnić, jaki gaz będzie idealny do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek z pewnością będzie zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie niemal na porządku dziennym. Koszty zamontowania tego rodzaju instalacji nie są przesadnie duże, a wszelkie badania dowodzą, że bardzo sprawnie się one zwracają – tak samo sytuacja wygląda zresztą jeśli chodzi o LPG w samochodach osobowych. 

Dlaczego warto zamontować gaz do diesla w ciężarówce?

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, czego dowodem są liczne badania. Nade wszystko dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją wywodzącą się z książek fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest znakomitym pomysłem również z tego powodu, że ten rodzaj paliwa znacznie zmniejsza hałas wytwarzany przez pojazd, a jak również zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Same korzyści! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.