Dozownik mydła – czy można do niego nalać płynu dezynfekcyjnego?

Dozownik mydła – czy można do niego nalać płynu dezynfekcyjnego?

31 marca 2021 Wyłącz przez Arek

Dozownik mydła to w dzisiejszych czasach akcesorium będące na wyposażeniu niemal każdej łazienki, a w szczególności tych, które znajdują się w miejscach publicznych. Coraz więcej osób prywatnych oraz przedsiębiorstw decyduje się na to rozwiązanie. Niezwykle ciekawą kwestią jest pytanie, czy dozownik do mydła działa podobnie jak dozownik płynu dezynfekcyjnego i czy można do niego nalać płynu antybakteryjnego.

Dozowniki mydła – rodzaje

Rzecz jasna można, natomiast dużo bardziej poleca się przeznaczony do tego dozownik płynu. Dozownik mydła dużo lepiej sprawdzi się w swojej pierwotnej roli. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiego akcesorium, warto zapoznać się z charakterystyką dostępnych modeli i ich rodzajów. Oferta na rynku jest bowiem zróżnicowana i niezwykle ciekawa.

Przede wszystkim mamy dla przykładu automatyczny dozownik mydła, który jest najwygodniejszą opcją. Gwarantuje przy tym największy komfort odnośnie higieny, który jest szczególnie istotny w placówkach publicznych. Drobną wadą tego rozwiązania jest fakt, że trzeba troszczyć się o źródło zasilania. Znacznie mniej kosztowną alternatywą jest dozownik do mydła, który działa po naciśnięciu przycisku. Są dostępne modele, w których do wciśnięcia należy użyć dłoni, ale również dozowniki łokciowe. 

Jakiego rodzaju dozownik mydła będzie odpowiedni do naszego domu, a jaki do firmy?

Lepiej w związku z tym nabyć bezdotykowy dozownik do mydła? To zależy od naszych potrzeb oraz funduszy. Tak samo sprawa się prezentuje, jeśli chodzi o dozownik do płynu. Powinniśmy zdecydować się na opcję, która mieści się w zasięgu naszych funduszy. Do domu wystarczy dozownik dotykowy, gdyż dzielimy łazienkę jedynie z innymi mieszkańcami; trochę inaczej kwestia ta wygląda, gdy bierzemy się za wyposażenie toalety w przedsiębiorstwie czy innego rodzaju miejscu publicznym, w którym przebywają dziesiątki ludzi.