Ile kosztuje ukulele? Od czego zależy jego cena?

Ile kosztuje ukulele? Od czego zależy jego cena?

5 kwietnia 2021 Wyłączono przez Arek

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w ostatnim czasie coraz więcej osób pragnie uczyć się gry na ukulele. Nikt nie przewidywał takiej sławy i powszechności tego niepozornego instrumentu, który dziesiątki lat temu przypłynął do nas z Hawajów. Zanim jednak kupisz egzemplarz dla siebie, dowiedz się więcej, czy cena ukulele jest wygórowana i na co należy zwrócić uwagę przy zakupie. Jeśli chodzi o ukulele, sklep muzyczny w każdym miejscu w Polsce oferuje duży asortyment, dlatego zachęcamy, aby podjąć decyzję rozsądnie.

Czy ukulele to najtańszy instrument strunowy na świecie?

Z racji tego, że oferta licznych sklepów jest bardzo duża, trzeba nade wszystko zdawać sobie sprawę, jakie są typy ukulele i jaki warto kupić, aby spełnić Twoje oczekiwania. Mamy chociażby ukulele sopranowe, które kosztuje niekiedy nawet mniej niż dwieście złotych. Jest to instrument wystarczający dla osób, które pragną zacząć uczyć się grać. Jego gabaryty z kolei nie są przesadnie obszerne, co ułatwia kwestie logistyczne.

Bardziej zaawansowane modele ukulele – z jakimi kosztami należy się liczyć?

Co się tyczy innego rodzaju ukulele, cena jest uzależniona przede wszystkim od jakości wykonania, renomy producenta oraz użytych tworzyw. Zarówno ukulele tenorowe, jak i barytonowe, są rozwiązaniami dla profesjonalnych muzyków. Ich cena może osiągać często nawet niespełna tysiąca złotych. Bardzo wygodne dla muzyków średniozaawansowanych lub takich, którzy występują na scenie, jest ukulele koncertowe, którego cena oscyluje w granicach dwustu pięćdziesięciu złotych. Niezależnie od typu ukulele – sklep na pewno posiada asortyment, w którym znajdziesz egzemplarz dla siebie.