Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

17 lutego 2021 Wyłączono przez Arek

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć właściwie dobrany skład. Najlepszym wyborem okazują się być najwyższej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, które dzisiaj zakupić można bez większego problemu. Zanim jednak skierujemy swoje do sklepu warto wiedzieć, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby rzeczywiście były dla dziecięcej skóry właściwe.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji działających na skórę wysuszająco. Zalicza się do nich piętnowane przez dermatologów SLS i SLES. Nawet dzieci, które nie mają żadnych problemów skórnych nie zniosą dobrze takich substancji. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także mydła ani pochodnych formaldehydu.

Tym, co z kolei znajduje się w kosmetykach dla dzieci określanych jako naturalne są wyciągi z roślin oraz kwiatów. Producenci chętnie sięgają po wyciągi roślinne, które wybierane są niezwykle precyzyjnie. Jeśli kosmetyk zawiera aromaty, to mają one pochodzenie naturalne. Często stosowane są takie składniki, jak ekstrakt z alg morskich, wyciąg z aloesu, wyciąg z rumianku czy nagietka.