Montujemy piłkochwyty na boisku

Montujemy piłkochwyty na boisku

20 kwietnia 2021 Wyłączone przez Arek

Każde boisko powinno być przede wszystkim bezpieczne zarówno dla tych, którzy z niego korzystają, jak i tych, którzy przebywają w jego pobliżu. Gwarantują to piłkochwyty, których montaż niejednokrotnie nie jest wykonywany poprawnie. Jak montować piłkochwyty? Czy dobrym pomysłem jest, aby nabyć taki sprzęt sportowy w dowolnym sklepie internetowym? Jaka jest jego cena? Wyjaśniamy wszystkie te kwestie!

Jak montować piłkochwyty, żeby dobrze się sprawdzały?

Bardzo często popełnianym błędem jest mocowanie piłkochwytów w zbyt bliskim sąsiedztwie ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Taki sposób montażu sprawia, że cały system traci stabilność. W konsekwencji może dojść nawet do przewrócenia się słupków. Zaopatrując boisko w piłkochwyty, warto postawić na profesjonalną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały o poprzecznym przebiegu. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo całej konstrukcji, ale też właściwe napięcie siatki.

Piłkochwyty – inne porady na temat montażu oraz kupna

Aby piłkochwyty wywiązały się ze swojej roli, warto mocować je na systemie słupków znajdujących się w specjalnych tulejach przytwierdzonych do gruntu. To najlepszy sposób na to, aby piłkochwyty nie odbijały piłki, a wyłapywały ją.

Warto mieć świadomość, że obecnie coraz więcej sklepów oferuje sprzęt sportowy tego rodzaju. W wielu z nich cena jest naprawdę zachęcająca do zakupu, ale niestety bardzo często nie idzie to w parze z jakością. Dlatego warto kupić piłkochwyty renomowanych producentów, które na pewno bardzo dobrze spełnią swoje zadanie. Wydanie nieco większej ilości pieniędzy z pewnością niezwykle szybko odpłaci się nam jakością, jaką gwarantują profesjonalne piłkochwyty.