Na czym polegają przewierty sterowane i czy warto z nich skorzystać?

Na czym polegają przewierty sterowane i czy warto z nich skorzystać?

20 kwietnia 2021 Wyłączono przez Arek

Nie można zaprzeczyć, że nowoczesne budownictwo nieustannie się rozwija i gwarantuje w dzisiejszych czasach niezwykle dużo ciekawych technologii, również tych, które wykorzystuje się podczas realizacji największych inwestycji. Pośród nich są chociażby przewierty sterowane. Śląsk oraz okolice to region, który słynie z tego rodzaju technologii. Dowiedz się, dlaczego jest to technologia godna uwagi i w jakich sytuacjach warto się na nią zdecydować.

Przewierty sterowane – jak są wykonywane?

Zasada wykonywania przewiertów tego rodzaju jest bardzo prosta Przewiert sterowany robi się pod powierzchnią ziemi, bez konieczności rozkopania jej. Dzieje się to w dwóch etapach. Na samym początku używa się wiertła o niewielkiej średnicy, które robi przewiert pilotowy. Następnie powstały w ten sposób tunel rozszerza się przy pomocy specjalnych urządzeń. Przewierty horyzontalne, inaczej przewierty kamionkowe, a dokładniej proces ich powstawania, można oglądać na ekranie monitora, ponieważ do maszyny obsługującej wiertło przymocowana jest sonda pozwalająca na dokładne jej sterowaniem. Z tego powodu możemy mówić o dużej skuteczności, efektywności oraz precyzji tej technologii. 

Potrzebujesz przewiert sterowany? Zleć to fachowej firmie http://zrib.com.pl. 

Jakie są zalety i zastosowania przewiertów sterowanych?

Przewierty sterowane są rozwiązaniem ze wszech miar uniwersalnym. Pozwala na realizację najbardziej skomplikowanych inwestycji praktycznie bezproblemowo i niezwykle sprawnie. Każdy przewiert sterowany wykonywany jest przy pomocy profesjonalnych, nowoczesnych narzędzi. Dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie nie tylko podczas największych inwestycji budowlanych, ale również w stosunkowo niewielkich pracach przydomowych na prywatnej posesji.