Defibrylator ratunkowy AED Samaritan PAD 360P

360-STR-PO-10

Nowy produkt

Heartsine

Samaritan PAD 350P to poręczny, lekki, zewnętrzny, publiczny w pełni zautomatyzowany defibrylator AED

Więcej szczegółów

Czas realizacji zamówienia do 4 dni

5 000,00 zł brutto

Więcej informacji

Co wyróżnia Samaritan PAD 360P?

Samaritan PAD to najbardziej intuicyjne, profesjonalne defibrylatory AED na świecie. Zostały zaprojektowane przez wybitnych naukowców, a ich rozwiązania zostały opatentowane i są chronione prawnie.

Defibrylator Samaritan PAD 360P to w pełni zautomatyzowany publiczny defibrylator AED. Urządzenie analizuje rytm serca i podaje impuls defibracyjny, pozwalając przywrócić prawidłowy rytm serca u osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Dzięki przejrzystej instrukcji dla użytkownika jest on w stanie przeprowadzić nawet niedoświadczonych użytkowników krok po kroku przez cały proces postępowania ratowniczego. Jeżeli zachodzi konieczność podania impulsu defibracyjnego dzieje się to automatycznie, bez konieczności użycia jakiegokolwiek guzika. Produkt posiada funkcję wykrywania ruchu i ostrzegania użytkownika o konieczności podjęcia działań, w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w miejscu podłączenia elektrod wyświetlany jest komunikat „wykryto ruch”.

Samaritan PAD 360P do zasilania wykorzystuje Pad- Pak ™, który zawiera baterie i elektrody umieszczone w kasecie i przeznaczone jednorazowego użytku - co oznacza tylko jedną datę ważności do monitorowania i tylko jeden element do wymiany w razie przeprowadzenia defibrylacji. 360P jest odpowiedni do stosowania u dorosłych i dzieci. Dla dzieci młodszych niż 8 lat lub o masie ciała mniejszej niż 25 kg dostępna jest również elektroda Pediatric Pak.

Cechy:

 •          Lekki i poręczny. PAD 360P waży nieznacznie ponad 1kg, co sprawia, że jest średnio o 56% mniejszy od innych przenośnych defibrylatorów dostępnych na rynku
 •          Czytelny. PAD 360P zawiera obsługę w języku polskim, a także niezwykle czytelny i przejrzysty interfejs. Całość zaprojektowana tak, aby nawet niedoświadczona osoba mogła użyć Samaritan Pad AED i pomóc osobie poszkodowanej.
 •          Odporny na pył i wilgoć. PAD 360P posiada ocenę IP56, co sprawia, że cechuje je najwyższa ochrona przed pyłem, wilgocią i zanieczyszczeniami.
 •          Trwały. PAD 360P jest odporny na wstrząsy i wibracje, co sprawia, że należy do urządzeń niezawodnych. Właśnie z tego powodu HeartSine udziela 8 lat gwarancji na defibrylator.
 •          Bezpieczny. PAD 360P ocenia EKG pacjenta, jakość sygnału, prawidłowość podłączenia elektrod oraz impedancję ciała, a na tej podstawie tych pomiarów decyduje o konieczności wykonania defibrylacji. Dzięki temu Samaritan PAD jest bezpieczny dla użytkownika.
 •          Zaawansowany. PAD 360P wykorzystuje opatentowaną technologię elektrod zintegrowanych w jednej kasecie z baterią uzyskując optymalne połączenie. Dodatkowo stabilne oprogramowanie i specjalny dwufazowy impuls defibrylacyjny SCOPE® Biphasic - niskoenergetyczna defibrylacja z automatycznie dobraną optymalną dla pacjenta amplitudą, długością impulsu oraz energią wyładowania, powodują, że Samaritan PAD osiąga najwyższe wyniki w zakresie skuteczności.
 •          Gotowy do użycia. Wskaźnik systemu gotowości miga pokazując, że cały system jest sprawny i gotowy do użycia. Z kolei kaseta PAD-Pak oferuje znaczne obniżenie kosztów eksploatacji poprzez jeden długi termin ważności wynoszący 48 miesięcy, bez konieczności wymiany elektrod po, np. 2 latach.
 • PAD 360P posiada funkcję wykrywania ruchu, co pozwala sprawdzić czy ktoś dotyka poszkodowanego lub czy ktoś dokonuje resuscytacji oraz wydaje ostrzeżenie „nie dotykaj poszkodowanego”. Dodatkowo, produkt wydaje sygnały dźwiękowe informujące ratownika oraz otoczenie o tym by odsunąć się od poszkodowanego, gdyż podany będzie impuls defibrylacyjny.

10 powodów, dla których warto wyposażać miejsca publiczne w defibrylator AED Samaritan PAD!

 •          Nagłe zatrzymanie krążenia lub zawał, który może przeistoczyć się w NZK – dotyka rocznie ponad 700 tyś osób w całej Europie. W USA NZK jest najczęstszą przyczyną śmierci. Codziennie, także dzisiaj z tego powodu umrze kilkanaście tysięcy osób na całym świecie, w tym ok. 95 osób w Polsce.
 •          Bez defibrylatora szansa na przeżycie wynosi mniej niż 7 %. Większość z osób, które umierają każdego dnia można by było uratować gdyby w pobliżu był defibrylator. 
 •          Choć w największej grupie ryzyka są osoby starsze bądź mające problemy kardiologiczne – nagłe zatrzymanie krążenia może dotknąć każdego, również osoby zdrowe i prowadzące aktywny tryb życia, jak również małe dzieci. Decyzja o dostępie do defibrylacji to różnica pomiędzy życiem a śmiercią.
 •          Poszkodowany dotknięty NZK ma tylko 10 minut na to, aby otrzymać pomoc niezbędną do przeżycia, przy czym defibrylacja powinna być przeprowadzona w przeciągu trzech pierwszych minut. To czas, w którym tylko defibrylator może go uratować. W warunkach poza-szpitalnych nie ma szans na to aby pomoc medyczna dotarła do kogokolwiek w tak krótkim czasie.
 •          Do chwili obecnej w Polce obowiązek AED nie jest prawnie uwarunkowany – defibrylatory powoli pojawiają się we wszystkich miejscach publicznych. Szerzenie świadomości na temat konieczności umieszczania AED w miejscach publicznych to krok w stronę poprawy bezpieczeństwa i dbania o zdrowie swoje i innych.
 •          Defibrylator Samaritan PAD jest urządzeniem, które przeprowadza przez proces postępowania ratowniczego. Posiada instrukcje wizualne i głosowe w języku polskim, co sprawia że jest bardzo prosty w obsłudze.
 •          Samaritan PAD bada rytm serca, który u wielu chorych lub dzieci może być bardzo słabo wyczuwalny, nawet przez wykwalifikowanych ratowników. Urządzenie pomaga też w diagnozie problemu, a impuls defibrylacyjny podaje tylko w razie konieczności, eliminując możliwość popełnienia błędu przez osobę, która udziela pomocy.
 •          Samaritan PAD wyposażony jest we wszystkie elementy ułatwiające proces ratowniczy – wygodną torbę, folię życia, nożyce, elementy do dezynfekcji klatki piersiowej, maskę do resuscytacji. Defibrylator montowany jest w specjalnie oznakowanych szafkach i oznaczony tablicami znamionowymi, tak aby w razie potrzeby można go było łatwo zlokalizować.
 •          Przykładamy wagę do szkoleń – dlatego pomimo iż urządzenie jest proste w obsłudze – pokazujemy jak go używać, przechodząc krok po kroku przez proces udzielania pierwszej pomocy. Każda osoba która zakupiła defibrylator ma gwarantowana możliwość przeszkolenia wskazanej liczby osób.
 •          Udzielamy 8 letniej gwarancji na urządzenie  wyposażone w zintegrowany system baterii i elektrod – czyniąc Samaritan PAD najbardziej ekonomicznym w eksploatacji defibrylatorem.

Gdzie wyposażyć?

Wszystkie miejsca użyteczności publicznej, w tym m.in:

 •          miejsca kultury (Kina, Teatry, Opery, Miejskie Domy Kultury, Kluby muzyczne)
 •          kluby sportowe (Siłownie, Fitness, Stadiony, Baseny)
 •          przychodnie lekarskie, Zakłady rehabilitacji, Przychodnie stomatologiczne
 •          zakłady opiekuńczo-lecznice, Domy pomocy, Domy opieki nad osobami starszymi
 •          szkoły i uczelnie wyższe
 •          urzędy miejskie, gminne
 •          dworce PKP, PKS, Lotniska
 •          restauracje, Kawiarnie, Obiekty sakralne
 •          galerie handlowe, hale targowe
 •          firmy prywatne, zakłady pracy
 •          i pozostałe….. dla bezpieczeństwa Twojego i innych.

Produkty powiązane

Pliki do pobrania