Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

5 czerwca 2022 Wyłączono przez Arek

Karoseria to jeden z najbardziej wrażliwych i eksponowanych elementów samochodu. Ze względu na to, że lakier zajmuje calą zewnętrzną warstwę samochodu jego uszkodzenia są niestety na porządku dziennym. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O karoserię, jak i o cały samochód należy dbać – wtedy możemy uniknąć, albo przynajmniej ograniczyć ewentualne kłopoty.

W jakim celu odświeżamy lakier samochodu?

Karoseria samochodu jest również narażona na działanie reakcji(e) chemiczn(e)ych. Ulega ona utlenieniu, co w rezultacie może skutkować pojawieniem się korozji.

Czasem nawet auta, które na pierwszy rzut oka wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Zdarza się, że uszkodzenia są mikroskopijne. Dlatego warto raz na kilka miesięcy zbadać lakier oglądając auto z każdej strony przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób dbających o wygląd swoich aut. Jest to rozwiązanie skuteczne zarówno od strony profilaktycznej, jak i pod kątem naprawy już uszkodzonych elementów.

Jak odświeżyć swoją karoserię?

Istnieją firmy, które w bardzo skrupulatny sposób renowują lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Wykorzystywane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrupulatnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona w podobny sposób co szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony zajmujące się car detailingiem oferują szereg działań, których zadaniem jest jak największe odświeżenie naszych samochodów.

Przykładowo, na maskę można założyć chroniącą folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci najczęściej dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Jak kłopot to do specjalisty

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko wygląda estetycznie. Również jego cena jest wyższa kiedy jest on wypielęgnowany.

Wizyta w studio, którego zajęciem jest renowacja lakieru samochodowego pomoże znaleźć odpowiedź na wiele niepewności. Fachowiec zbada poziom lakieru w aucie i zaleci najbardziej adekwatny sposób konserwacji.