Rodzaje wierteł stomatologicznych

Rodzaje wierteł stomatologicznych

16 czerwca 2021 Wyłączono przez Arek

Wiele osób boi się dentystów, choć w ostatnich latach jest to strach zupełnie niepotrzebny. Jest tak dlatego, że większość dentystów stosuje niezwykle zaawansowane technologicznie rozwiązania, które sprawiają, że leczenie przebiega bardzo sprawnie. Podstawowymi narzędziami pracy dentysty są wiertła dentystyczne. Dobrze będzie wyjaśnić nieco więcej na temat tego, co oferują te ciekawe akcesoria stomatologiczne – chociażby jeśli chodzi o zastosowanie czy dostępne na rynku typy takich urządzeń. Rodzaje ich są bowiem niezwykle różnorodne.

Wiertła stomatologiczne – rodzaje

Możemy wyszczególnić trzy najbardziej podstawowe typy, jakimi mogą pochwalić się tego rodzaju akcesoria stomatologiczne-> https://e-medyczne.com/stomatologia-zachowawcza-wiertla. Mamy chociażby wiertła diamentowe, które są rozwiązaniem o największej trwałości. Wykorzystuje się je przede wszystkim do usuwania próchnicy, ale również działań na najtwardszych tkankach. Są wielokrotnego użytku. 

Warto wspomnieć także o technologii, jaką są wiertła na turbinę z węglików spiekanych – są one niezwykle precyzyjne oraz gwarantują najwyższą efektywność. Cechuje je trwałość i wydajność. Jeśli chodzi zaś o wiertła dentystyczne stalowe, to te pracują stosunkowo wolno i używa się ich między innymi do zagłębień retencyjnych.

Co wpływa na jakość wierteł stomatologicznych?

Jest wiele powodów, dla których wiertła stomatologiczne to podstawowe narzędzia pracy każdego dentysty. Przede wszystkim z uwagi na ich różnorodność pod względem dostępnych rodzajów sprawdzą się praktycznie w każdym zabiegu. Poza wszechstronnością cechuje je także wytrzymałość oraz precyzja, która jest wymagana w tym zawodzie. Podsumowując, wiertła stomatologiczne to narzędzia ze wszech miar uniwersalne, zaawansowane technologicznie i niezwykle godne uwagi. Powinny być na wyposażeniu każdego stomatologa.