Różnica między skupem aut a złomowiskiem

Różnica między skupem aut a złomowiskiem

20 kwietnia 2021 Wyłączono przez Arek

Zdaje się, że stosunkowo mało osób orientuje się w dokładnych różnicach między takimi przedsiębiorstwami, jak skup aut (Gdańsk, dla przykładu, obfituje w takowe) oraz złomowisko. Trzeba bowiem wiedzieć, że choć są to instytucje bardzo do siebie zbliżone, to jednak różnią się niektórymi zasadami działalności. W jakich kwestiach w związku z tym skup samochodów Gdańsk różni się od złomowiska i czy jest to bardziej opłacalna opcja dla kogoś, kto chce pozbyć się swojego starego auta?

Od jakich czynników zależy suma proponowana przez złomowisko?

Nade wszystko złomowisko oferuje daną kwotę, sugerując się jedynie ciężarem auta. Nieważne więc, czy poruszasz się nowym BMW, czy wiekową Skodą, otrzymasz z grubsza rzecz ujmując tyle samo pieniędzy. Skup aut Gdańsk funkcjonuje na nieco innych zasadach – tutaj w grę wchodzi przede wszystkim liczba sprawnych elementów, którymi może pochwalić się twój pojazd. Oczywiście najbardziej doceniane są te, które niezwykle trudno w dzisiejszych czasach znaleźć, a więc klasyczne Porsche lub nieco bardziej egzotyczne pojazdy są jak najbardziej w cenie. W tym wypadku waga się w żadnym stopniu nie liczy. Jeżeli zatem Twoje auto jest względnie sprawne, powinieneś oczekiwać o wiele pokaźniejszą kwotę, niż za złom, w którym większość części nie działa. 

Szukasz skupu w samym Gdańsku? W takim razie zobacz ile możesz odzyskać w skupie samochodów RAAN.

Jaką kwotę można otrzymać, decydując się na skup aut?

Rzecz jasna w żadnym przypadku nie należy niestety mówić o przesadnie dużych kwotach. Według wszelkich obserwacji, o wiele bardziej opłacalne może być sprzedanie auta osobie prywatnej, ale niestety bardzo często trudno odnaleźć kupca, który zdoła zapłacić tyle, ile byśmy chcieli. Dlatego skup samochodów Gdańsk będzie najbardziej pewnym wyjściem, niezależnie od tego, jaki pojazd posiadasz.