Skąd wzięły się wanny ociekowe i wychwytowe? Po co są używane?

Skąd wzięły się wanny ociekowe i wychwytowe? Po co są używane?

28 marca 2022 Wyłączono przez Arek

Wanny ociekowe oraz wanny wychwytowe – są to produkty, które są przeznaczone do składowania zbiorników oraz beczek z {cieczami|substancjami olejowymi, ropopochodnymi, cieczami brudzącymi, substancjami chemicznymi, zapalnymi i łatwopalnymi.

Najbardziej istotne dla wszystkich pracodawców, jest bezpieczeństwo podwładnych w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Jest to kluczowy aspekt, który stał się elementarnym elementem dla każdego zleceniodawcy. Kiedy zleceniobiorcy czują się bezpieczni podczas realizowania czynności, są bardziej produktywni. Sprawa nabiera znacznie większej wagi, gdy miejsce pracy, samo w sobie, powoduje niebezpieczeństwo – np. wykonywany zawód jest związany z substancjami szkodzącymi człowiekowi.

W jaki sposób zabezpieczyć się przed wyciekiem szkodliwych substancji na terenie miejsca pracy?

niezawodną ochronę przed groźnym wyciekiem substancji szkodliwych zapewnią nam wanny ociekowe oraz wychwytowe. Są one bowiem wyposażone w specjalistyczną kratę i pasujący zbiornik na szkodliwą ciecz. Tego typu innowacyjne propozycje to perfekcyjny system na czystość a nade wszystko bezpieczeństwo pracowników, narażają się na obcowanie z substancjami szkodliwymi. Stanowi to istotny składnik posiadania w swojej kadrze pracowniczej fachowców – im lepiej zaopatrzony zakład pracy tym więcej wysoko wykwalifikowanych pracowników do siebie przyciąga. Dlatego jako przedsiębiorca, który chce się rozwinąć na rynku, należy pomyśleć o takim rozwiązaniu jak odpowiednio dobrane wanny ociekowe i wychwytowe, jako inwestycji na kolejne lata i progres własnego biznesu.

 Zastosowanie wanny ociekowej oraz wychwytowej w Twojej firmie?

Na wannie ociekowej i wychwytowej można postawić wielkie pojemniki, które mają wewnątrz różne ciecze. W przypadku, kiedy owy zbiornik zostanie uszkodzony, nie musisz się martwić o wyciek groźnych substancji – ciecz przez wbudowaną pod zbiornikiem kratkę będzie mogła spokojnie spłynąć do wcześnie naszykowanej na dole platformy. W taki oto sposób udaje się zarówno bezpiecznie magazynować ciecz, ale również od nowa ich używać, gdyż substancja nie jest zanieczyszczona w procesie wycieku, a co za tym idzie – jest gotowa do ponownego użycia. Dzięki takiemu obiegowi cieczy, przede wszystkim jesteśmy bezpieczni, ale to nie jedyna korzyść takiego rozwiązania – nie dorzucamy pracownikom sprzątania, ponieważ miejsce pracy zostaje czyste.

Przy wyborze wanien ociekowych a także wychwytowych trzeba także skupić się na ich pojemność. Stanowi ona bardzo ważny element całości, gdyż powinna zostać właściwa co do wielkości pojemnika. zdaniem fachowców wanna ociekowa musi być na tyle pojemna, żeby zmieściła w sobie około 10% całej umieszczonej ponad nią objętości.

Jak dbać o wanny ociekowe oraz wychwytowe, aby służyły nam latami?

W pierwszej kolejności, przy zakupie tego produktu bardzo istotne jest tworzywo z którego wykonana jest wanna ociekowa lub wychwytowa. Czemu? To bardzo proste; musi być ono odpowiednio przygotowane do substancji która będzie przechowywana w wannie. Nie powinno się bowiem dopuścić do sytuacji, w której np. produkty stalowe będą używane do magazynowania mocno żrących substancji, gdyż nie jest to adekwatne do materiału z którego jest wykonana owa wanna. W przypadku niebezpiecznych cieczy najbezpieczniej zdecydować się na tworzywa sztuczne, które są przystosowane do przechowywania w nich takich substancji.

Przede wszystkim zadbanie o czystość zbiorników oraz o swoje bezpieczeństwo – najrozsądniej jest czyścić wanny od razu po wycieku. Podczas opróżniania zbiornika pamiętaj o odpowiednim kostiumie zabezpieczającym i zabezpieczeniu miejsca pracy. Aby zapewnić długie lata działania naszych wanien należy je również odpowiednio opróżniać – bezdyskusyjnie powinno się używać do tego procederu pompy albo odsysacza cieczy.