Szczotki techniczne

Szczotki techniczne

8 marca 2021 Wyłączono przez Arek

Szczotki kojarzą się głównie z obowiązkami domowymi, głównie z zamiataniem. Warto jednak wiedzieć, że obszerne zastosowanie mają również we wszelkich dziedzinach przemysłu. Mowa rzecz jasna o szczotkach technicznych. Spełniają one kluczową rolę w wielu halach produkcyjnych oraz w procesach logistycznych. Długo by wymieniać liczne przemysły, w jakich używa się szczotek technicznych – mowa między innymi o branży logistycznej, chemicznej czy motoryzacyjnej.

Jakie są typy szczotek technicznych?

Jest wiele rodzajów tych akcesoriów. Istnieją na przykład szczotki kątowe lub szczotki talerzowe – różnią się przede wszystkim kształtem oraz mnogością zastosowań. Olbrzymią popularnością cieszy się jednak szczotka druciana tarczowa, która jest znana jako rozwiązanie ze wszech miar funkcjonalne. Stosuje się ją jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Charakteryzuje się przede wszystkim ergonomicznym designem, który umożliwia dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc.

Z czego wykonuje się szczotki techniczne?

Ze względu na to, że szczotki techniczne są akcesoriami przede wszystkim ściernymi, ważne jest, aby były wyprodukowane z solidnych, trwałych materiałów. Jedynie dzięki nim zachowają należytą funkcjonalność i długą żywotność. Części ścierne takich akcesoriów, jak szczotka druciana tarczowa, robi się przede wszystkim z polietylenu, poliamidu i podobnych tworzyw gwarantujących skuteczność działania.

Źródło: Promat