Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od normalnej?

Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od normalnej?

25 lutego 2021 Wyłączono przez Arek

Nie można zaprzeczyć, że logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się branż. Trudno zwizualizować sobie codzienne funkcjonowanie bez milionów ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w asortyment i przewożą inne ważne ładunki. Warto tutaj zwrócić uwagę na szczególne osiągnięcie w dziedzinie transportu, a konkretnie znacznie rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko zaczęło się dość dawno temu, a mianowicie już w okolicach 1925 roku, kiedy to ukazały się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w pojazdach. Od tamtej pory wszystko w dużym stopniu się rozwinęło – w obecnych czasach nie jest przeszkodą przewożenie nawet najbardziej wymagających ładunków w kontrolowanych warunkach oraz dokładnie określonej temperaturze.
Dlatego odpowiedź na zagwozdkę, czym różni się ciężarówka chłodnicza od normalnej, jest bardzo łatwa – chłodnie uzbrojone są w technologię, która zezwala nie tylko na transport wymagających ładunków we względnie przyzwoitym stanie, ale na łatwe przewożenie ładunków, które wymagają szczególnej troski termicznej. Jednym z najbardziej trywialnych i prozaicznych przykładów są tu wszelkiego rodzaju mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

W obecnych czasach jest wiele technologii, które pomagają w mrożeniu podczas przewożenia towaru. Na uwagę zasługuje chociażby użycie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy na przykład stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych niewielkim silnikiem. Nieustannie stosuje się także prozaiczne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie ze wszech miar proste, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na niedługich trasach.