W jaki sposób wybrać garnitur szyty na zlecenie?

W jaki sposób wybrać garnitur szyty na zlecenie?

19 marca 2022 Wyłączono przez Arek

Dobrze skrojony strój to połowa sukcesu w relacjach społecznych. Kiedy dobrze wyglądamy zyskuje na tym nasze ego oraz humor. Zadbany i elegancki wygląd to także wyraz naszego poważania dla drugiej osoby. Dobrze dobrany garnitur podkreśla sylwetkę mężczyzny, jak również może tuszować pewne jej wady. Garnitur na miarę to genialne rozwiązanie dla zwracających uwagę na należytą prezencję facetów. A na czym polega szycia(e) garnituru na miarę?

Jakie miary trzeba ściągnąć przed zleceniem szycie(a) garnituru?

Kiedy zdecydujemy się na garnitur na miarę, konieczne będzie wykonanie odpowiednich pomiarów. Krawiec, który będzie dla nas szył strój musi wiedzieć jakie wymiary ma mieć góra garniturumarynarka, a jaką(ie) . Odpowiednie zdjęcie miar to fundament sukcesu – wszystko ma pasować perfekcyjnie. Nie ma mowy o odstawaniu, marszczeniu się czy za krótkich rękawach bądź nogawkach. 

Sposób w jaki zostaną pobrane wymiary będzie rzutować na późniejszy stan garnituru. Dlatego istotne jest aby wszystko zmierzyć bezbłędnie. Zbierając wymiary na garnitur trzeba wyposażyć się w metr krawiecki(ą), osobę do pomocy i można zaczynać. Wszystkie elementy, które będą przedmiotem pomiaru powinny być zrelaksowane. Do pomiaru powinno się stanąć bez butów, najlepiej w samej bieliźnie. Najpierw mierzymy wysokość. Potem schodzimy do dołu mierząc obwody: klatki piersiowej, brzucha, pasa – tutaj wyjątkowo ważne jest aby nie czynić zbędnych napięć, które mogłyby przekłamać pomiar. Następnie mierzymy biodra, uda, łydkę, biceps przedramię i nadgarstek. Należy pamiętać by obwody mierzyć w najszerszych miejscach.

Dobrą praktyką jest również dokonanie pomiaru obecnie posiadanych w garderobie ciuchów. Jeśli są one zbyt długie lub zbyt krótkie, trzeba wtedy poprawić otrzymany rezultat pomiaru o daną wielkość. Rękawy marynarki powinny sięgać maksymalnie do nadgarstka. Podobnie rzecz wygląda z koszulą – jej rękaw musi kończyć się wraz z nadgarstkiem. Spodnie należy zmierzyć z dwóch stron: od zewnętrznej strony mierząc szew boczny, oraz od wewnątrz – od kroku a kończąc na końcu nogawki. Niezbędne jest również wskazanie rozmiaru kołnierza, w tym celu mierzymy obwód na jego wysokości.

Garnitur na miarę to również indywidualne dodatki

Zakup garnituru szytego na miarę daje również posiadaczowi możliwość personalizacji stroju. W zasadzie klient bierze udział w całym procesie tworzenia odzieży. W porozumieniu z krawcem decyduje z jakiego materiału ma być uszyty garnitur. Posiada także możliwość dobrania w trakcie produkcji różnych dodatków. Innymi słowy wybierając garnitur szyty na miarę przez krawca można wyrażać swój styl za jego pośrednictwem. W takiej sytuacji jedynym ograniczeniem staje się fantazja.

Komu zlecić wykonanie garnituru(y|ów) szytych na zlecenie

Żeby garnitur był wykonany w należyty sposób i z zachowaniem odpowiedniej dbałości o szczegóły, warto szukać krawców o ugruntowanej pozycji na rynku. Zanim podejmie się decyzję dobrze jest porozmawiać z profesjonalistą i zwizualizować mu swoje wyobrażenie garnituru. Jeśli występują problemy z dokładnym pobraniem wymiarów zleceniobiorca z pewnością pomoże. Generalnie warto podejść do tematu z rozmysłem i znać swoje oczekiwania związane z gotowym produktem.