W jaki sposób zmniejszyć spalanie paliwa w samochodzie?

W jaki sposób zmniejszyć spalanie paliwa w samochodzie?

24 sierpnia 2021 Wyłączone przez Arek

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że spalanie jest niezwykle istotną kwestią, którą warto sugerować się podczas zakupu samochodu. Należy jednakowoż wiedzieć, że ostateczne spalanie nie zależy jedynie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz również od rodzaju oraz sposobów jego eksploatacji. Dobrze zatem zorientować się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, aby nie zbankrutować i wydawać stosunkowo mało pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy starą ekonomiczną Skodą, czy może prawdziwym potworem o ogromnej pojemności silnika. 

Spalanie paliwa – czynniki, które na nie wpływają

Niezwykle ważne w kwestii spalania paliwa są: ilość koni mechanicznych, a także pojemność silnika. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że to, w jaki sposób prowadzimy pojazd, także w istotny sposób wpływa na spalanie. Rzecz jasna dobrze jest zdawać sobie sprawę, że jazda po mieście pochłania o wiele więcej paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnie, bez ciągłego zatrzymywania się oraz wracania do poprzedniej prędkości. Jeśli w związku z tym kluczowym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda po mieście, dobrym pomysłem będzie inwestycja w ekonomiczną jednostkę.

Codzienna eksploatacja – jak wpływa na spalanie paliwa?

Żeby zredukować spalanie paliwa, należy trzymać się paru bardzo prostych reguł. Po pierwsze, świetnym pomysłem będzie unikanie korków i wybieranie takich tras, które ograniczają tę kwestię do minimum. Ponadto dobrze jest utrzymywać względnie stałą prędkość na jak najwyższym biegu – w trasie idealna jest jazda ok. 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie opłaca się decydować na regularne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest najważniejsza, żeby spalanie było zredukowane do minimum. Mamy nadzieję, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie odnośnie tej niezwykle ważnej kwestii, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło: torst.pl