W jakich sytuacjach kursy BHP są konieczne?

W jakich sytuacjach kursy BHP są konieczne?

1 kwietnia 2021 Wyłącz przez Arek

Nie da się ukryć, że szkolenia BHP są niezwykle istotne. Dzięki nim pracownicy danego przedsiębiorstwa mają możliwość, aby przypomnieć sobie wiele zasad dotyczących bezpieczeństwa w miejscu pracy, a co za tym idzie, zapobiec licznym wypadkom. Wedle kodeksu pracy pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom szkolenia BHP. Bydgoszcz, dajmy na to, obfituje w liczne firmy świadczące usługi z tego zakresu, które proponują także dojazd do takich miast, jak np. Wągrowiec, Nakło, Żnin czy Szubin. Rejon ten jest zatem niezwykle bogaty pod tym względem.

Co prawo pracy mówi o szkoleniach BHP?

Trzeba wyjaśnić, kiedy dokładnie szkolenia BHP są obowiązkowe – rzecz jasna tuż po zawarciu umowy o pracę każdy pracownik musi takowe odbyć. Trzeba pamiętać jednak także o okresowych kursach. Czas kolejnych szkoleń okresowych w znacznym stopniu zależy od stanowiska, na którym jest konkretny pracownik. Kiedy mówimy o robotnikach oraz osobach pracujących na ryzykownych stanowiskach, kurs BHP trzeba przejść raz w roku. Robotnicy, którzy jednak nie ryzykują zdrowiem i życiem, powinni przejść takowy raz na trzy lata. Jeśli mowa o innych pracownikach, jest to z reguły pięć lub sześć lat, w zależności od zakresu obowiązków wypełnianych w zakładzie pracy.

Szkolenia BHP – dlaczego są tak istotne w każdym zakładzie pracy?

Jeśli zatem prowadzisz firmę w miejscowości jaką jest Bydgoszcz lub w nieodległych miastach, musisz zwrócić uwagę na zagwarantowanie swojej kadrze odpowiedniego szkolenia BHP. Wybór jest na tyle rozległy, że na pewno znajdziesz coś dla siebie w optymalnej cenie. Zdecydowanie warto się tego podjąć, aby później nie borykać się z problemami z prawem oraz po to, żeby Twoi pracownicy dobrze czuli się w miejscu pracy i nie doprowadzali do ryzykownych wypadków.