Wywóz gruzu po wyburzeniach lub remoncie

Wywóz gruzu po wyburzeniach lub remoncie

4 lipca 2021 Wyłączono przez Arek

Jeśli robisz remont albo dokonujesz rozbiórki zapewne w twojej okolicy piętrzy się ogrom zbędnego gruzu. Zgodnie z prawem nie można magazynować go na własnym podwórzu. Za to może grozić ci kara pieniężna. Co zrobić aby tego uniknąć?

Czy da się recyklingować odpady budowlane?

Gruz to doskonały surowiec budowlany, niezależnie czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, można spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest dużo i warto korzystać z tak świetnego surowca. Możesz to zrobić sam, w momencie gdy nie znajdziesz dla niego funkcji, oddaj to fachowej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-jelcz – wywóz gruzu od wielu lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa w okolicach Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj fachowcom i pozbądź się problemu.

Jak wywieźć odpady takie jak gruz?

W sytuacji, gdy nie mamy zamiaru zużyć czy też przerobić resztek budowlanych, jesteśmy zobowiązani doręczyć je do zakładu utylizacyjnego w Gdyni. Można wykonać to na własną rękę, jednak kiedy nie dysponujesz, możesz skorzystać z oferty renomowanego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taki tok postępowania ma multum korzyści – przede wszystkim firma zajmująca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wyznaczonym miejscu kontener dopasowany wielkością do przewidzianej ilości pozostałości. Po wyburzeniach należy zapełnić go gruzem, a wywóz zostawić firmie. Warto pamiętać że za niedostarczenie gruzu do PSZOK-u lub wyrzucanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi mandat w wysokości od 200 zł do nawet 5000 zł.